ЕКСКЛЮЗИВ з Олексієм Сухановим: "Я вже навіть бачу сни українською"
Опубликованно 19.04.2019 17:20
Зовсім недавно "говорить Україна" виповнилося 7 років і раніше ми публікували цікаві факти про програму. Також кожен рік, напередодні дня народження програми, ведучий Олексій Суханов їздить до одного з героїв, щоб дізнатися, як склалася його доля після ток-шоу. Цього разу Олексій відправився в Херсон, щоб провідати Таню Гудкову.
Так склалося, що в цьому році я теж вирушила разом з Олексієм Сухановим в Херсон. Після зустрічі з героїнею я поспілкувалася з телеведучим тет-а-тет. Про специфіку роботи провідним соціального ток-шоу, складності та багато іншого, — читайте в інтерв'ю нижче.
Олексій, по-перше, хочу привітати з 7-річчям програми.
Спасибі величезне.
Це великий і важливий проект для всієї України. Запам'яталися якісь історії особливо?
Запам'яталися передачі (напевно, це пов'язано з властивістю пам'яті) з хорошими моментами, коли люди знаходять один одного, радіють, цілуються (і навіть з мовами :)
Якби у мене була така можливість, то я б взагалі жив в аеропорту.
Мені чомусь згадався один з ваших постів у Фейсбуці, де ви назвали найромантичнішим місцем — аеропорт.
Так. Я дуже люблю аеропорти. Там надзвичайно. Якби у мене була така можливість, то я б взагалі жив в аеропорту, якщо б там продавали якісь апартаменти. Мене б не лякав і не набридав шум літаків. По-перше, людина до всього звикає, а по-друге, здорово дивитися, як літаки приземляються і злітають, хто-то кому-то летить на зустріч або весілля. Уявляєте, які історії. Багато летять, ще того не відаючи, щоб зустріти свою любов — раз і назавжди. Це ж круто.
При цьому я терпіти не можу вокзали. Це, як правило, дуже брудні місця з негативною енергетикою. А аеропорти — чудові. Там я навіть можу безбоязно сісти на підлогу і мені від цього зовсім не гидко.
У програмі "говорить Україна" часто піднімаються дуже важкі теми. Навчилися за 7 років не сприймати близько до серця ті чи інші історії?
На жаль, не навчився. Не можу не пропускати через себе історії людей і, здається, коли я навчуся, це стане кінцем кар'єри провідного соціального ток-шоу. Тому що по-іншому ніяк не можна. Це така робота, і якщо ти не пропускаєш все через себе, значить, це не твоє місце. Але тут ще важливо навчитися перезавантажуватися.
Як перезавантажується?
Це вечірні та нічні прогулянки по місту, келих вина в улюбленому кафе. Мені подобається спостерігати: ось зараз, розмовляючи, я дивлюся на вас, то на людей. Мені подобається бути в соціумі, але не бути в нього залученим. Я не те щоб не люблю розмовляти, але і можу сказати, що тащуся від цього.
Для мене "а поговорити" — не є способом життя. Швидше, для мене спосіб життя — помовчати. І це так здорово, тому що багато про що можна подумати, багато зауважити, почути. Саме почути, а не підслухати. Так здорово зупинитися, спостерігати за поведінкою людей, їх реакціями. Кожен з якоюсь своєю історією. Цікаво.
Що для вас, як для телеведучого, найскладніше?
Найскладніше як раз в цих історіях. Всякий раз думаєш, що, напевно, так не можна. Ми приходимо у світ, щоб щось створити, але не зруйнувати і не відняти, не образити, не нашкодити. Саме створити хоча б посмішку на своєму обличчі. Але в більшості, на жаль, багато людей дотримуються інших ідеалів. Саме тому в програмі бувають страшні історії. Кожен раз приходить біль і розчарування. У Мілана Кундери є книга "Нестерпна легкість буття", так і тут.
Ви так людяно підходите до всіх історій.
А як інакше? Це ж моя робота. Лікар повинен лікувати, педагог — ділитися своїми знаннями, а ведучий соціального ток-шоу — вміти слухати і перейматися, як би важко не було. Адже хтось повинен прибирати сміття. Якщо цього ніхто не буде робити, на що перетвориться наше життя?
Якщо не соціальне ток-шоу, то який формат?
Коли я був ще і розважальним ведучим. Але після роботи в ток-шоу "Говорити Україна", я, напевно, вже не зможу, як раніше, просто розважаючи безжурно пурхати. Мені здається, що іноді деякі жарти, які відпускають деякі шановані мною колеги, "поза межами розуму" і взагалі неприпустимі, тому що мають певні наслідки.
Мені цікаві формати, пов'язані з подорожами, інтерв'ю, роздумами. А ще я дуже люблю красивих людей.
А чи є у вас еталон або ідеал краси?
Потрібно, щоб людина світився зсередини. Краса — це ж не тільки, як кажуть українською, — "вродливість". Краса — більш загальне визначення.
Іноді дивишся на людину і, по суті, він некрасивий, але в нього є харизма, сексуальність, глибина. Це ж так круто. Я дуже люблю критику. Але вона повинна бути обґрунтованою.
Як сприймаєте критику? І чи читаєте коментарі під своїми постами?
Я дуже люблю критику. Але вона повинна бути обґрунтованою. І якщо так і є, то я просто кажу величезне спасибі. А якщо критика пов'язана з якоюсь образою або просто бажання зробити капость — тоді просто відправляю в бан і все.
Коментарі читаю, хоч і не завжди на них відповідаю. На жаль, фізично не завжди є така можливість. Тому хочу вибачитися в тому, що можу не відповідати — каюсь. Я дуже ціную і поважаю думку людей, які мені пишуть.
А на вулицях люди часто зупиняють?
Буває таке. Але, знаєте, я по-перше, швидко ходжу, по-друге, перебуваю в своїх думках. Тому чудово долаю свої маршрути :)
Які улюблені місця в Києві?
Я ніколи про це не скажу, тому що в цих місцях ховаюся. Для мене вони мають величезне значення. З одного боку, мені прикро, що не можу про них говорити. Але з іншого — чудово розумію, що якщо почну про них розповідати, то ще якась кількість людей про них дізнаються і, можливо, туди прийдуть. І там мені буде складніше усамітнюватися.
Ви за короткий термін вивчили українську мову, і я просто знімаю капелюха перед вами. Чи продовжуєте займатися ним зараз?
Я продовжую займатися. Раз на місяць я зустрічаюся з педагогом Богданою. Як раз перед рейсом в Херсон ми з нею позаймалися вранці. Я вже не просто думаю українською. Вже навіть сни сняться українською мовою, а це значить, що мій мозок його прийняв. Це дуже здорово.
Бліц-опитування:
Головний життєвий урок, який ви отримали від своїх рідних — розлучення з Олею.
Успіх— це можливість допомагати.
Ваша робота мрії— я вже її маю.
Любов— це можливість мовчати і не напружуватися при цьому.
Найголовніше в житті— бути потрібним.
Дивіться ток-шоу "говорить Україна" з Олексієм Сухановим на каналі "Україна" по буднях о 19:45.
Читайте також: Ток-шоу "Говорити Україна" виповнюється 7 років: цікаві факти про програму (ЕКСКЛЮЗИВ)
Фото: прес-служба каналу "Україна"Твітнуть -->
Live Journal
Категория: Отдых со звездами